MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR? Emre Yıldız-Matematik Öğretmeni

featured

Sevgili gençler, sizlere matematik dersinde daha başarılı olma konusunda birkaç ipucu vermek istiyorum. Öncelikli olarak ön yargılarımızı geride bırakmamız gerekiyor. Çünkü neye inanıyorsanız onu yaşarsınız.

Matematiğin aslında oyun oynamak gibi eğlenceli olduğunu keşfetmeye çalışın. Matematik derslerindeki durumunu düzeltmek gerekir, çünkü ders dinlemezseniz bu işi zorlaştırır ve öğrenmeyi geciktirirsin. Ders dinlemek, anlamaya çalışmak eğlenceli gelmeyebilir belki ilk başlarda ama bunu eğlenceli ve keyifli hale getirmek sizin elinizde. Soru sorarak her zaman kendinizi derste tutabilir, dinleme ve öğrenme konusunda büyük adım atabilirsiniz.

Neyin nasıl olduğunu sorarak merak ederek işe başlamanız gerekir. Zamanla göreceksiniz ki anlamaya başladıkça matematik size oyun gibi gelmeye başlayacak. Boş zamanlarınızda işlediğiniz konularla ilgili tekrar yapmanız gerekir ve bunu da yazarak yapmalısınız, sürekli müsvedde kağıtlarda soru çözün ve hata yapmaktan korkmayın silgi bile kullanmayın. Bu şekilde çalışma yaptığınız taktirde öğrenme güçlenecektir.

Seviyenize uygun bir kaynaktan öğrendiklerinizi pekiştirmek için örnek sorular çözmeniz gerekir. Zor bir kaynaktan soru çözmek ilk etapta sizi yorabilir, umutsuzluğa düşürebilir fakat pes etmeyin kendinize biraz zaman tanıyın. Adım adım giderseniz dersi sevmeniz daha hızlı olacaktır.

Ders çalıştıkça soru çözdükçe kafanıza takılan sorular artacaktır, bu soruları muhakkak bilenlere sorun ve asla ertelemeyin. Çünkü matematik zincirin halkalarına benzer bir tanesi bile olamazsa bütünlük olmaz, dersten koparsınız ve akabinde dersten uzaklaşırsınız. Sizlerden isteğim olaya bu şekilde bakmanızdır. Sabredip kararlı bir şekilde çalıştığınızda göreceksiniz ki matematik sizin için çok kolay ve eğlenceli bir ders haline gelecektir.

Emre Yıldız-Matematik Öğretmeni

17
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
MATEMATİK NASIL ÇALIŞILIR? Emre Yıldız-Matematik Öğretmeni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Çok iyi

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!