ÇİZDİĞİNİZ ŞEKİLLER PSİKOLOJİNİZ VE KARAKTERİNİZ HAKKINDA İPUCU VERİYOR! -Vuslat Oral- Öğrenci

featured

Günlük hayatta bilerek veya istemsizce yaptığımız karalamalar karakterimiz hakkında derin ipucular vermektedir.Tıpkı dinlediğimiz müzikler nasıl ruh halimizi yansıtıyorsa kimisi özenilerek yapılmış kimisi basit karalamalardan oluşan bu çizgiler de derin anlamlar taşıyor.

-Geometrik Çizgiler: Süsleme veya bir dolgu maddesi yoksa kişi büyük ihtimal duygularını bastırmış ve mantığı ile hareket etmeye çalışmaktadır.Eğer gölgelendirme kullanılıyorsa o kişinin inandığı şeyleri sorgulama aşamasında olduğu gösterilir.Bazı bölümler tamamen koyu renkte(örn:siyah) , bazı bölümler beyaz ise o kişinin şüpheleri olduğu anlamına gelir.

-Sertçe Kağıda Bastırılan Çizgiler: Çizgiler bastırılarak ya da özenle çizilmeye çalışıldığında bu durum ortaya çıkar.Bu durum kişinin endişeli bir yapıya sahip olduğu , sorunlara yoğunlaştığını ve takıntılı bir ruh halinde bulunduğunu işarettir.Bastırılmış öfke,saldırganlık duyguları da tanımlanamamış olabilir.Eğer çizgiler kağıdı yırtacak dereceye varıyorsa o kişi diğer insanlara oranla daha fazla şiddete eğilime sahip olabilir.

-Düzensiz ve Zikzak Çizgiler:Eğer çizgiler kesik ve zik zak şeklinde ise bu insanların aniden duygularının parlayabileceğine işarettir.(fevrilik).Bu insanlar duygularına içine atar ve uygun olmayan yerlerde bu duygyları yansıtırlar.Genel olarak bu insanlar duygularına önem veren , yaptığı işe tutkulu olan insanlardır.

Daireler: Her hangi bir şey daire içinde alınıyorsa , içeriye alınan şeyin çizen kişi tarafından korunmaya almak istendiğini gösterir.İyimser , espirili kişiler daire çizmekten hoşlanır.Kendilerini çoğunlukla ikinci planda tutarlar.Stresli alanlarda ve düşünceli bir zihne sahipken de daire çizildiği görülmüştür.Daire çizen kişilerin uyumlu bir yapıları vardır.İnsanlar ile orta yolu bulma tarafdarlarıdır.

Merdiven: Merdiven çizen insanlar kırılgan tarafını korumaya çalışan hassas insanlardır.Eğer giderek yükselen basamaklar çiziliyorsa o kişinin hayatta hep bir hedefi olduğunu bulunduğu konumun ona yetersiz geldiğini her zaman istediği alanda daha iyisi olmak istediğini gösterir.

Kare: Ciddiyeti ve kararlılığı temsil eder.Pratik amaçlara yönelen özü ve sözü doğru olan kişiler genellikle kare çizer.Hayatlarını güvence içinde sürdürmeye çalışırlar.Santranç tahtasını andıran siyah beyaz kutucuklar kafanızı kurcalayan bir şeyler olduğunu gösterir.

Çiçek: Kişinin kendisiyle iyi hissettiğini yaptığı hatalarla barışık olduğu anlamına gelir.Bu kişiler dost canlısı , feminem , dışa dönük , hassas ve duyarlı kişiler olur.

Göz,Top,Kara Delik: Kişinin korkularını yansıtır.

Bulut: Kişinin endişeli olduğunu gösterir.Yapacağı işten endişe ettiği yerler olduğu anlamı da çıkabilir.

Araba: Hayatta hep ilerlemeyi temsil eder. Bu kişilerin uzun süreçli hedefleri,hayalleri vardır.

Kalp: Böyle kişileirn  hayalperest olduğu söylenebilir.Aşırı derece duygusal kişiler ise aklına geldiği her an kalp çizer.İlişklerde sadakat onlar için çok önemlidir.Her daim kalplerin seslerini dinlemeyi tercih eder.

Yıldız: Dilekleri temsil eder.Kişilerin içinden geçenleri dışa vuramadığını gösterir.Meraklı kişilerdir.Fakat yıldızların bir çok ucu varsa ve içi boşsa bu depresyon ve melankoliyi gösterir.

Kelebek: Kelebek değişimi simgeler.Kelebek çizen kişiler genellikle tek düze bir hayatı istemeyebilirler.

Şimşek: Gerilimi temsil eden bu çizgiler kişilerin gerildiğini gösterebilir.Her an sert tepkiler verebilir.

Artı: İnanmayı ve acıyı temsil eder. Artı çizen kişiler derin hüzün dalgasına kendisini kaptırmış olabilir.

Kuş: Uçan kuş çizen kişilerin hayal güçleri çok kuvvetlidir.Her zaman büyük hayaller peşinden koşmaya bayılırlar.

Üçgen: Öğrenmeye susamış ve risk almaktan çekinmeyen kişiliğe sahip olundunduğunu gösterebilir.Zor karar verirler ancak kimse kararlarından döndüremezler.

Paralel Çizgiler: Soğuk kanlı ve acil durumlarda hemen harekete geçmeyi başarabilen kişilerdir.Ne istediklerini iyi bilirler

İsim: Ben merkezci olurlar genellike.İlgi ve alakanın üzererlerinde olmalarından hoşlanırlar.

Çarpı İşareti: Çarpı çizen insanları sinirlendiren bir durum olması olasıdır.

Oklar: Oklar soldan sağa doğru gidiyorsa kişinin başkalarına yönelik saldırganlığını , geleceğe odaklanıldığını yansıtır.Eğer sağdan sola ise kişinin kendisine yönelik saldırganlığını , geçmişte takılı kaldığını temsil eder.Eğri olan oklar ise enerjilerini hedeflerine yönlendirmeyi bilen insanlarda görülür.Aşağı oklar kişinin ilgisi kendisinde olduğunu yukarı oklar ise başka bir şeyde olduğunu gösterir.

Ev: Kağıda düzgün bir ev çizdiyseniz hayatınızdan memnun olduğunuzu gösterir.Eğer karmaşık bir ev çizdiyseniz ev hayatından bunalmış olduğunuzu gösterebilir.

Ağaç: Doğaya karşı duyarlılığı temsil eder.Basit çizimli ağaçlar sade yaşamdan zevk aldığınızı , çok dallı bir ağacın ise aklınızda soru işaretleri olduğunu gösterir

Güneş: Olaylara olumlu yönden bakan iyimser , karşınızdaki kişiyi dinlemeyi seven kişilikli birisi olduğunuzu gösterir.

Spiraller: Spiraller keyif verildiği için çizildiği düşünülse de aslında endişe uyandıran bir problemin olduğuna işarettir.Spiraller ne kadar karışık olursa sorunlar o kadar derin olur.Sol tarafta biten spirallerin kişileirn geçmişte yüzleşemediği korktuğu sorunların olduğunu gösterir.Sağ tarafta biten spiraller ise kişinin yalnızlıktan korktuğunu bu nedenle toplumun ilgisine ihtiyaç duyduğu gözlemlenebilir. Böyle kişiler genellikle ben merkezci olurlar.

İnsanlar: İnsan çizmek genellikle kişinin diğer insanlara karşı savunmasız hissettiğini ve sorumluluklarını yerine getiremediğini düşündüklerinde ortaya çıkan çizimdir.Özellikle insanların küçük çizilmesinde görülür.

KAYNAKÇA:

https://aklinizikesfedin.com/          –https://www.ekonomist.com.tr/

https://www.haberturk.com/        –http://www.hurriyet.com.tr/

26
mutlu
Mutlu
7
_zg_n
Üzgün
4
sinirli
Sinirli
6
_a_rm_
Şaşırmış
3
vir_sl_
Virüslü
ÇİZDİĞİNİZ ŞEKİLLER PSİKOLOJİNİZ VE KARAKTERİNİZ HAKKINDA İPUCU VERİYOR! -Vuslat Oral- Öğrenci

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!