İNANDIĞIN YERDEN DEVAM

featured

Her şey inanmakla başlar demiştik, doğru demişiz. İnanmaya başladığımız şeyler belki doğru belki yanlış. Fakat önemli olan her zaman ilk inanmak sonra çabalamaktır. Varacağımız yeri bilmeden kendine inanarak, güvenerek yola çıkmak gibi…

Belki yanlış yoldasın başından beri inandığın şey yanlış, yolun sonuna vardığında farkına varıyorsan en azından yanlış da olsa çabaladığını bir şeye inancının olduğunu kendine göstermiş olacaksın. Vardığın yol sana kocaman bir tecrübe olarak geri gelecek. Bunu belki tam şu an anlayamazsınız ama biraz zaman gerekiyor. Elbet anlayacaksın.Belki doğru yoldayken belki daha da yanlış yoldayken…

Yaptığımız hatalar, değmeyeceğini bilerek sarf ettiğimiz kelimeler ve daha nice kötü şeyler. Geceleri saatlerce düşünmekten uykumuzu kenara attıran, bizi bir insana bir mesleğe veya daha farklı bir sürü şeye inanmaktan vazgeçiren şeyler.Bunların hepsi seni inanmaktan çabalamaktan korkutan şeyler. Bırak yaptığın hatalar, değmeyeceğini bilerek sarf ettiğin kelimeler ve keşkelerin zihninin derin kuyularında kalsın.

Yaşayacağın çok farklı duygular olacak. Bu duygular bazen aynı sözcük altında ortaya çıkar ama bambaşka hissettirir insana. Mesela heyecan. Aşık olduğunda yaşadığın heyecan ile aniden bastığın yerin sallanmaya başlamasıyla yaşadığın heyecan o kadar farklıdır ki. Daha önce böyle heyecanlar yaşamadığını tam o duyguyu hissettiğinde fark edersin. Belki romantik belki korkunç.

Yaşayacağın çok duygu, yürüyeceğin çok uzun yollar ve daha çok nice şeyler var unutma ki yaşam sadece şu andan ibaret değil.

Kendimden örnek vermek istiyorum. 12.sınıftayken düşüncelerim genel olarak hep şu sınav artık bitse kurtulsam ve daha bir sürü kötü şeylere yönelikti. O zamanlar tek derdim üstümdeki ağırlığın, yorgunluğun kalkmasıydı. Fakat şu an anlıyorum ki o ağırlık çok hafifmiş. Bunu o zamanlar anlayamıyordum ama zamanla farkına çok iyi vardım. Ailemden, sevdiğim arkadaşlarımdan, canım kedişlerimden, alıştığım hayatımdan çok uzakta kaldığımı fark ettiğimde çok daha ağır şeylerin olduğuna anladım. Biliyorum ki zamanla bunlar da çok hafif kalacak.

Ben inanmıştım ve az çok da çabalamıştım. Daha iyisini yapabilirdim belki ama vardığım yerden memnunum. Vardığım yer benim için doğru yer.

Umarım sizin de vardığınız yerler sizin için doğru yer olur. Unutmayın her şey inanmakla başlar çabalamakla devam eder. İnandığınız yerden devam edin.

 

DENİZ DERYA DİNLER

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİMİZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İNANDIĞIN YERDEN DEVAM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!