ÖZÜR Yazan: BERİL BOZDEMİR 10-B SINIFI

featured

Klasik bir güne başlayan Aleyna ve Melis yine aynı sokağın başında buluşup okullarına ilerlediler. Melis ve Aleyna derslerden çok insanlarla uğraşan iki çok yakın arkadaştı. Aynı zamanda çocukluk arkadaşıydılar. Okula girdiler, ders başladığı sırada sınıflarına yeni bir öğrencinin geldiğini duyuru yapmak için sınıf öğretmenleri dersi böldü. Nisa adındaki kumral bir kız gelmişti sınıflarına. öğretmen Nisa’yı tanıttı ve Nisa kendine bir yer bulduktan sonra ders devam etti. Ders matematikti ve Nisa’nın matematiği gayet iyiydi -ki önceki okulunda matematik öğretmeninin gözde öğrencisiydi nisa- öğretmen zor bir soru sordu ve öğrencilerden bunu çözmesini istedi, Nisa dışında kimse çözmeye yeltenmeyince öğretmen bu soruyu çözenin sözlü notuna 15 puan ekleyeceğini söyleyince bütün sınıf soruya odaklanmıştı. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyordu, ta ki Nisa soruyu çözene kadar. Nisa daha geldiği ilk dakikalardan böyle derse katılım gösterince öğretmenin gözünde iyi bir imaj oluşturmuştu ama öğretmeninde ne kadar iyi bir imaj oluştursa da bazı sınıf arkadaşlarında kıskançlık ve öfke duygusu ortaya çıkarmıştı. Ve tabii ki bu kişilerden iki tanesi belliydi. Aleyna ve Melis, Nisa tahtaya çıkıp soruyu çözdükten sonra sırasına dönerken Aleyna Nisa’ya çelme taktı. Nisa düşmekten son anda kurtuldu. Nisa’nın o an arkasını dönüp Aleyna’ya :
– ‘’Ne yaptığını zannediyorsun sen ya?’’ demesiyle Aleyna daha da sinirlendi. Aleyna tam ağzını açmıştı ki öğretmenin olaya el atmasıyla herkes derse geri döndü. Teneffüslerde onunla uğraşacak Aleyna ve Melis’ten henüz haberi olmayan Nisa’ya göre, o an öylece yaşanmış bir an olarak kalacaktı.
Teneffüs zili çaldı. Aleyna ve Melis kantine gidip çay aldılar ve sınıfa geri döndüler. Sınıfta oturan Nisa’yı görmek Melis’in kafasındaki şeytanları harekete geçirdi ve aklındaki şeyi yapmak için Nisa’nın yanına doğru ilerledi, peşinden gelen Aleyna ile Melis ve Aleyna Nisa’nın kafasına dikildiklerinde Nisa kafasını kaldırdı ve :
– ‘’Benden hoşlanmadığınızı anlayabiliyorum. Neden geldiniz başıma?’’ diye bir soru yönelttiğinde
– Evet senden hoşlanmadık dedi, aynı anda nisanın üstüne çayı döken Melis.
Nisa, yandığı için koşarak okulun revirine gitti. Melis ve Aleyna ise, Nisa’nın bu durumu fazla abarttığını düşündükleri için umursamaz bir tavırla devam ettiler.
Bir süre sonra Nisa yanığına gerekli kremleri sürdükten sonra müdürün odasına gitti. Nisa’nın daha ilk gününü mahveden kişileri şikayet etmesi gerekiyordu. Odaya girdiğinde iki kişinin velisini görmesiyle bir an duraksadı. Müdür nisaya bir dakika beklemesini söyledi ve velilerle konuşmasına devam etti. Konuşmalardan duyduğu kadarıyla, bu velilerin Nisa ve Aleyna’nın velisi olduğunu anladı ve ardından çok geçmeden odaya Aleyna ve Melis geldi. Müdür hiç durmadan Aleyna ve Melis’le konuşmaya başlayınca, Nisa’yı görseler de bir şey diyemediler.
Nisa’nın anladığı kadarıyla durum, Aleyna ve Melis disiplin vakaları olmalarına rağmen ne ders çalışmışlar ne de rahat durmuşlar. Odadaki konuşmalara karşı neredeyse ağlayacak olan Aleyna ve Melis’in halini gören Nisa, içindeki vicdanı yüzünden müdürle konuşarak Aleyna ve Melis’i koruyan bir konuşma yaptı ve müdürü ikna etmeyi başardı. O odaya Aleyna ve Melis’i şikayet etmek için giren Nisa, Aleyna ve Melis’i okuldan atılmaktan kurtararak çıktı. Nisa’nın odadaki tavrını gören Aleyna ve Melis, nisanın yanına giderek bir özür konuşması yaptılar.
-Sana gereksiz bir önyargıyla yaklaştığımız için özür dileriz Nisa. Senin gerçekten iyi bir insan olduğunu gördük. Özellikle de sana yaptığımız şeylerden sonra o odada bizi koruduğun için gerçekten hem özür dileriz hem de teşekkür ederiz.
– önemli değil, o odada sizin gerçekten üzgün olduğunuzu görünce dayanamadım. Bundan sonra aramızda böyle şeyler olmayacaksa, gerçekten önemli değil.
– Yok, hayır. Bir daha bu veya buna benzer bir şey asla yaşanmayacak.

BERİL BOZDEMİR

10-B SINIFI

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖZÜR Yazan: BERİL BOZDEMİR 10-B SINIFI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!