SAMSUN AÇI EĞİTİM KURUMLARI YARIYIL MESAJI…

featured

Kıymetli Velilerimiz: Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın meşalesi ve geleceğimizi inşa edecek nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Eğitimde başarıya ulaşabilmek adına eğitim kurumlarımızda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin etkili ve verimli olabilmesi, öğrenci, öğretmen ve siz değerli velilerimizin eğitim öğretim yılı boyunca iş birliği içerisinde olmasına bağlıdır. Güçlü yarınlarımız sizlerin ve öğretmenlerimizin yetiştirdiği evlatlarımızın omuzlarında yükselecektir.

Önemli olan  çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize, üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz aziz millete sadakatle bağlı olacak şekilde yetişmeleridir. Özgüveni yüksek, sorumluluk bilincine sahip hem akademik hem sosyal ve kültürel yönü gelişmiş şahsiyet sahibi bireyler olarak onları toplumumuza kazandırmak en temel vazifemiz ve nihai gayemizdir.
Salgın sürecini sizler ve öğretmenlerimizle uzaktan öğretim yaparak, dönemi bitirdik. Özveri ve  ilginiz için teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızı Bakanlığın talimatı gereği dijital karneyle buluşturacağız. Onlarının sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmayalım.

Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel olarak dinlendikleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldıkları zaman dilimleri olmalıdır. Tatili bir fırsata dönüştürmek çocuklarımız ve ailelerimiz için bir ödev olmalıdır. Bu bağlamda, imkanlar ölçüsünce akraba ziyaretleri ve aile fertleri ile birlikte katılacakları etkinlikler, büyük bir önem ifade etmektedir. Bilgisayar oyunları yerine, arkadaşlarıyla oynamalarının ve değerlerimizi pekiştiren, geleneksel oyunlarımızla vakit geçirmelerinin önemli olduğuna inanıyoruz.
Bizler, ilk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu kutlu eylemdeki hikmet, hayatımızın her alanında ve her anında bize rehberlik etmelidir. Tatil dönemleri, öğrencilerimizin kitaplarla olan bağlarını daha da güçlendirdikleri dönemler olmalıdır. Tüm velilerimizi bu tatil döneminde televizyonları, telefonları kapatarak her gün ailecek okuma saatleri yapmaya davet ediyoruz. Bu etkinliği yılın her gününe yayabilirsek ve çocuklarımıza okuma bilincini aşılayabilirsek onların anlama, kavrama, yorumlama kabiliyetlerinin arttığını ve akademik başarılarının yükseldiğini göreceğiz.

            Tatil döneminde 2 hafta planladığımız telafi programını veli sizlerin dinlenmenizi düşünerek 1 haftaya indirdiğimizi bildirir, katılımın sağlanmasını önemle rica ederiz.

            Sevgili Öğrencilerimiz: Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. İnanıyoruz ki sizler, millî ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız. Salgın gölgesinde geçireceğiniz yarıyıl tatilini verimli geçirmeniz adına, sizlerden tatilde dinlenmenizi, bulunduğunuz şehirlerdeki tarihi mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte zaman geçirmenizi, sportif, sanatsal ve kültürel aktivitelere katılmanızı, bol bol dinlenmenizi, eğlenmenizi, hoş vakit geçirmenizi yeni bir solukla, birlikte büyük hayaller kuracağımız yeni döneme sağlıkla kavuşmanızı temennisiyle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyoruz.

 

    AÇI OKULLARI REHBERLİK SERVİSİ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SAMSUN AÇI EĞİTİM KURUMLARI YARIYIL MESAJI…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!