SON VİRAJDA 5 SORUYLA LGS’YE NASIL ÇALIŞILIR – AÇI Rehberlik Servisi

                        

S.1)Son dönem de soru mu çözmeliyim yoksa konu mu çalışmalıyım diye düşünen arkadaşlar var?

 
C.1)Şu ana kadar derslerde konular büyük oranda bitirildi ve eksikler de tamamlandı dolayısı ile artık öğrencilerin konu yerine sorular ile eksiklerini tespit edeceği ve kalan kısa sürede bunların üzerine giderek net sayısını artırabileceği bir çalışma yöntemi daha verimli olacaktır. Özellikle yanlış yaptığınız soruları lütfen çok dikkatli bir şekilde tekrar tekrar çözerek bu konularla ilgili hata yapmayacak kıvama gelene kadar soru çözümü yapılmalıdır.
S.2)Bu dönemde ders test mi çözelim yoksa deneme sınavları mı çözelim?
 
C:2) Sevgili arkadaşlar artık sınav ufukta göründü yani maç yakın. Futbol takımları maçtan hemen önce jimnastik antrenmanları yapmaz top vuruşu, teknik ve taktik antrenmanlar yapar.  Sizde sınavın yaklaştığı bu dönemde artık açma-germe, barfiks, sınav gibi çoktan bitirilmesi gereken antrenmanlar yerine sizi maça hazır hale getirecek antrenman maçları yapmalısınız. işte bu yüzden çözebildiğiniz kadar çok deneme çözünüz.
S.3)Denemelerde ve çözdüğümüz testlerde çok hata yapıyoruz ne yapalım?
 
C.3) İster test olsun isterse denemeler olsun yaptığınız hataları yabana atmayın. Eskilerin söylediği bir atasözü vardır “dost acı söyler” diye doğru yaptığınız sorulardan daha ziyade yanlış yaptığınız sorular size durumunuzu söyler ve asıl dostunuz o yanlışlarınızdır. Çünkü size acıda olsa gerçekleri ve eksiklerinizi söyler. O nedenle bunlara sımsıkı sarılın ve o konulardaki hata yaptığınız noktaları tespit edip kapattığınızda göreceksiniz ki artık daha az hata yapıyorsunuz.
 
 
 
S.4)Ders çalışmayı ne zaman bırakmalıyım?
C.4) Sınav gününden bir gün önceye kadar yoğun bir çalışma sergileyebilirsiniz. Sınavdan bir gün öncede kafada sınav anının antrenmanın yapabilirsiniz. Sürekli çalışmak konsantrasyonunuzu ve kendinize güveninizi diri tutacaktır unutmayınız.
 
 
 
S.5) Stres ve kaygım çok yüksek ne yapmalıyım?
C.5 Sınav yüklenen anlam düşünüldüğünde kaygı ve stres düzeyinin yüksek olması kaçınılmazdır. Unutmamak gerekir ki bu kaygı ve stres yaşamamız için oldukça faydalı bir şeydir. İşte o nedenle kontrol edebildiğiniz kaygı ve stres size faydalı bile olacaktır. Ayrıca unutmayın ki sınava girecek herkes kaygılı ve stresli. Fark şu ki siz bunu kontrol edebiliyor iseniz başaracaksınız.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SON VİRAJDA 5 SORUYLA LGS’YE NASIL ÇALIŞILIR – AÇI Rehberlik Servisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!