ESKİ BİR ÖĞRENCİMİZDEN…

featured

Merhabalar yazımdaki genel gayem size farkındalık olgusunu hissettirmek o yüzden hemen kendinize şunu sorun beynimin yüzde kaçını yönetiyorum veya yönetebiliyor muyum? Çünkü tüm mesele bu. Biraz geç anlamış birisi olarak bizler eğitim sisteminin kölesi gençleriz. Kendimizi aptal hissettiren sınavlar, sınıf ayrıcalıkları, maddi imkanlar.. Gerisini siz zaten dolduracaksınızdır. Bu duruma artık bir dur deme zamanı gelmedi mi? Umarım bu yazıyla geldiğini düşünürsünüz. Size eski bir köle olarak vereceğim tavsiyelerin farkına varacağınızı en azından %1’ini hayatınıza geçireceğinizi düşünüyorum. Neden %1 diye sorarsınız onu hayata geçirdiğinizde konuşalım.

Klasiklerin kralı olan ilk tavsiyem az UYUYUN ama verimli. Ne diyor Norveçli bilim adamları gece 11:00-02:00 arası uykusu mutluluk hormonu salgılıyor..

Mutlaka sizi motive eden RUTİNİNİZİ yapın. Bu dua olur meditasyon olur yoga olur eğer bir rutininiz yoksa acilen edinmelisiniz.

Haftada en az 2 kere SPOR yapın yapmazsanız benim gibi çeyrek asırda boyun fıtığı olursunuz.
Asla sınavım, derslerim deyip ASOSYAL olmayın hayatın her şeye rağmen devam ettiğini; geri gelmeyeceğini, çok kıymetli olduğunu unutmayın.
Evrensel dil olan İNGİLİZCEYİ şimdiden çok iyi öğrenin. Çünkü sizler iş hayatınıza atıldığınızda İngilizceyi zaten bildiğinizi başka hangi diliniz olduğunu soracaklardır. Ama bize gramer öğretiyorlar deyip ağız bükmeyelim..

Merkezi sınav döneminde bile olsanız KİTAP okuyun. Günlük bir sayfa bile olsa okuyun.

Bedeninize KOMUTLAR verin. Mesela gece uyumadan önce şunu deyin: Ruhum aylak aylak gezeceğine bugün çalıştığım konuların tekrarını yap.
Her gün aynanın karşısına geçip kendinizin ne kadar değerli ve isteklerini başarabilen bir İNSAN olduğunu söyleyin.
Hiçbir zaman kendinize KÜSMEYİN ve UMUDUNUZU kaybetmeyin. Bir an bile bu hataya düşerseniz filmi başa sarmış olursunuz..
Hayatın bir imtihan olduğunu ve mücadelesiz hiçbir işin üstesinden gelinemeyeceğini en azından ŞEREFLİ insanların böyle var olduğunu bilin.
Gelecek planlarınızı KAYGI gütmeden düşünün. Unutmayın ki kaygı bağışıklığın en büyük düşmanıdır.

Eğer söylediklerime kulak verirseniz değişimin farkına varırsınız. Farkındalık arttıkça enerjinizin artacak enerjiniz arttıkça daha fazla işler başaracaksınız başardıkça beyin fonksiyonunuzun yönetimini keşfedip hayat boyunca hem kişisel hem toplumsal işlere imza atacaksınız.

Yeter ki İNANIN.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ESKİ BİR ÖĞRENCİMİZDEN…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!