GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK- Coğrafya Zümresi

                        
OKULUMUZDA GERİ DÖNÜŞÜM  MUHTEŞEM OLACAK
Geçmişten günümüze doğal kaynaklarımız hızla tükenmektedir. Bunda sanayileşme, savaşlar gibi birçok faktör etkilidir. Bu bağlamda geri dönüşüme duyulan ihtiyaç ortaya çıkmıştır.
Geri dönüşüm, atıkların (cam, plastik, kağıt, pil…vb.) çeşitli işlemlerden geçerek üretime yeniden dahil edilmesidir. Geri dönüşümün amacı ise kaynakların tükenmesini önleyerek atık çöp miktarını azaltmaktır. Geri dönüşümün ekonomiye katkıları, atık maddelerin geri dönüştürülerek tekrar kullanılır hale getirilmesiyle beraber ekonomide önemli bir rol oynar. Örneğin: 1 ton kağıdın geri dönüşüme katılmasıyla 17 ağacın kesilmesi önlenmektedir. Biz de Bafra Açı Okulları olarak bu anlayıştan yola çıkarak geri dönüşüm projemizi başlattık ve devam ettiriyoruz. Bu süreç içerisinde yaklaşık 1800 kg atık maddeyi geri dönüşüme kazandırmış bulunmaktayız. Bu da yaklaşık olarak 31 ağaca denk gelmektedir.
Peki geri dönüşümden elde edilen gelirle neler yaptık? İlk olarak öğrencilerimizin isteği ve okulumuzun da katkısıyla ramazan paketleri oluşturularak ihtiyaç sahibi ailelere ramazan ayında yardım edilmiştir. İkinci olarak ise yine öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzun bahçesinde mangal yapılmıştır.
Bafra Açı Okulları olarak projemiz devam etmektedir. Sizde ekonomiye ve çevreye katkı sağlamak istiyorsanız, atıklarınızı depolayarak bize getirebilirsiniz.
                       Bafra Açı Okulları
                                       Tel : 0(362) 532 28 24
                e-posta : bafraaciokullari@gmail.com
             Adres : Osmanbeyli Mah. Merkez Sok.
                              No:85       Bafra/SAMSUN
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK- Coğrafya Zümresi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!