YKS İÇİN UYARI VE BİLGİLER -Açı Rehberlik Servisi (ARS)

   

YKS SINAVLARINDA; 

A- SALONDA İSTENECEK VE KONTROL EDİLECEK BELGELER

 

 1-SINAV GİRİŞ BELGESİ

Sınava Giriş Belgeniz olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Sınav günü belgenizi yanınızda bulundurmayı kesinlikle unutmayınız. Belge üzerinde fotoğrafınızın bulunması zorunludur. Bu belgenizin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğrafınızın olmasına özen gösteriniz. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınav Giriş Belgesin www.osym.gov.tr adresinden edinebilirsiniz.2-SINAV GİRİŞ BELGESİ

T.C. kimlik numarası yazılı, Nüfus Cüzdanınız. Bu cüzdan da son 6 ayda çekilmiş bir fotoğrafın olması istenebilir

3-REKLAMI KOPARILMIŞ SU

0;5 ml lik su şişesi salona sokulabilir.  Ancak TYT  veya AYT süresi düşünüldüğünde susuzluktan ölme riskiniz olmadığından ve sınav sırası içilen su wc’ye gitme ihtiyacına yol açabileceği ve bu da sınav konsantrasyonunu bozabileceği için, su kullanımı sınavın ancak son yarım saatine bırakılmalıdır.

 

  B- YKS SINAVLARINDA SALONA SOKULAMAYACAK ŞEYLER

1-SALONA GİRERKEN ARAMA
 
  Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve detektörle aranacak.
 
2-SINAV SALONUNA SOKULAMAYACAK ŞEYLER
 
Salona alınacak adaylar yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat (kol saati ve her türlü saat), kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlarla; kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş ve diğer takılarla; anahtarlık, her türlü araç anahtarı, plastik ve metal içerikli eşyalarla, (başörtü için kullanılan boncuklu/boncuksuz toplu iğne, metal para, anahtarlıksız basit ev anahtarı, ulaşım kartı, basit tokalı kemer, basit tel toka ve basit piercing hariç) her türlü elektronik/mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla, (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı vb. kartlarla, cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, her türlü müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlarla, şeffaf pet şişe içerisinde bandajı çıkarılmış su hariç içecek, yiyecek vb. gıda/tüketim maddeleriyle, ilaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlar ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecektir.

3-KILIK KIYAFET
 
Sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle geliniz.
3-KALEM, SİLGİ VE KALEM TRAŞ OLACAK MI?
 Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından temin edileceğinden, hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. ayrıca sınav sırasında cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen veya sınava 2. maddede belirtilen eşyalardan herhangi biri ile giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.
4-SINAV BİTİNCE

  C- YKS NE ZAMAN?

Sınavınızı tamamladıktan sonra optik kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı (sayfaları eksiksiz olarak) salon görevlilerine teslim ediniz. Sıra üzerinde bırakmayınız.
2019-YKS 1. OTURUM TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT)Sınav Tarihi:
15.06.2019 10:15
Sonuç tarihi
18.07.2019


2019-YKS 2. OTURUM ALAN YETERLILİK TESTLERİ (AYT)

Sınav Tarihi:
16.06.2019 10:15
Sonuç tarihi
18.07.2019


2019-YKS 3. OTURUM YABANCI DİL TESTİ (YDT)

Sınav Tarihi:
16.06.2019 15:45

 

 
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YKS İÇİN UYARI VE BİLGİLER -Açı Rehberlik Servisi (ARS)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. ÇOK TEŞKKÜRLER

    Cevapla
Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!