SOSYAL MEDYAYA DİKKAT- Necmettin Türkekul – Öğretmen

Yakın bir gelecekte insanlık ikiye ayrılacak. Bunlar yapay zekayı üretme ve yönetme imkanına sahip olan ve tüm dünyayı sömüren ülkeler ile diğerleri şeklinde olacak. Birinci gruptakilerin, hava, kara, deniz, toprak ve sudan oluşan sınırlarını robot askerler koruyacak ve bunların bulunduğu bölgelere giriş belli bir ücret ve herkese verilmeyen vizeyle olabilecek. Bu zenginler dünyanın mümbit bölgelerini ele geçirip geri kalan insanların ise açlıktan ölüme terk edecek.
Dünyanın geride kalan nüfusça çok büyük bir bölümü ise elde kalan çok az imkanları elde etmek için otomatik silahlar, palalar vb ile birbiriyle varlık yokluk savaşları yapacaklar ve bunların birbirini öldürmesi de elitlerin işine gelebilecek.
Çok uzak olmayan bir zaman diliminde gerçekleşme imkanı olan bu duruma hazır mıyız? Ne dersiniz? Peki nasıl hazır olabiliriz? Bunun için öncelikle veri güvenliğini sağlamak zorundayız zira gerek Google, gerek Facebook, gerek İnstagram, gerekse diğer sosyal medyalar bizim tüm verilerimizi topluyor ve reklam verenler adına reklam şirketlerine peşkeş çekiyorlar.
“Her şerde bir hayır, her hayırda bir şer vardır” düsturu gereği bu dev firmalar aldıkları bilgileri reklam firmalarına vermekle onların da sonunu hazırlıyorlar. Nasıl mı? düşünsenize bir gün Google’i açıp “hey Google! bugün benim neye ihtiyacım var?” dediğiniz de sizin tüm veri bilgilerinizin ışığında ihtiyaçlarınızı sıralayıp para durumunuzla örtüştürüp şunu alabilirsiniz ve tüm dünyayı daha siz bu soruyu sormadan iki gün önce taradım, en uygunu Japonyada satılıyordu ve hatta sizin için yerinize siparişinizi verdim ve ürün de yola çıktı siz kahvaltınızı yapana kadar kapınızda olacak” derse reklam şirketleri, aracı internet şirketleri, bankalar, pazarlamacılar, aracı kurumlar ne yapar dersiniz?
İşte bu nedenle bu sosyal medya şirketlerine verilerinizi verirken iki kez düşünün derim. Vesselam.

buy office 2019 pro

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SOSYAL MEDYAYA DİKKAT- Necmettin Türkekul – Öğretmen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!