HER VAZGEÇMEK İSTEDİĞİMDE – Şevval Akyüz – Öğrenci

Her vazgeçmek   istediğimde,bunaldığımda,her yorulduğumda kendime şu soruyu soruyorum:
“Ya başarmana tek bir adım kaldıysa?”Siz de vazgeçmek istediğinizde bu pazar örneğini hatırlayın:
Pazara gittin,alışverişe başladın.Yavaş yavaş elindeki poşet sayısı arttı.Birer ikişer kilo aldığın meyve ve sebzeler artık ellerini acıtmaya başladı.Elindeki poşetleri yere koyup dinlendin sonra devam ettin alışverişine.Artık öyle bir noktaya geldin ki ellerin çok daha fazla acımaya başlamış,yorgunsun.Bedenin artık devam etmek istemiyor ama o meyvelere ve sebzelere ihtiyacın olduğu için taşımaya devam ediyorsun.
Alışverişini tamamlayıp eve doğru yürümeye başlıyorsun.Pazara inerkenki halinden eser kalmamış.Aklındaki tek şey eve varıp dinlenmek.Hedeflediğin yer evin.
Peki bu olay boyunca en çok ne zaman yorulursun?Ben cevaplayayım: Eve en yakın olduğun zaman en çok yorulduğun andır.Çünkü hedefine ulaşmak için verdiğin bu çabada artık yükün baştaki kadar hafif değildir.Birer ikişer kilo yerine toplam 20 kilo falan taşıyorsundur artık,bu kolay bir şey değil.
Her vazgeçmek istediğinde,her bunaldığında bunu hatırla.Ya hedefine çok az kaldığı içinse bu yorgunluğun?Şimdi pes etme.Eğer sen pes edersen hayallerini kim gerçekleştirecek?Kim senin gibi olabilir ki?
Her geçen gün eline bir kilo yük veriyorlar ve senden sınav anına kadar o yükü taşımanı istiyorlar.Bu sebepten dolayı yoruluyorsun,bu sebepten dolayı baştaki enerjin giderek azalıyor.Şu an enerjin az çünkü hedefine çok yaklaştın.Şimdi vazgeçersen eğer hedefine ulaşamayabilirsin.Bu nedenle vazgeçme.Hiçbir zaman vazgeçme.
SEN VAZGEÇME Kİ HAYALLERİNİ HAYATINA ÇEVİREBİLESİN!
VAZGEÇME!
_________________________

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HER VAZGEÇMEK İSTEDİĞİMDE – Şevval Akyüz – Öğrenci

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!