SİZCE HANGİSİ CEVAP?

featured

SORULARIN ÖZÜNE NÜFUZ EDİN YOKSA FARKLI OLAN BİLE SİZE AYNI GELİR!

Öğrenciler YKS ve LGS de başarılı olmak için ne yapmalılar?

Her şeyden önce psikolojik olarak kendisini sağlam tutmalı. Aslında u sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Aslına baktığımızda bir ekip işi olduğunu da söyleyebiliriz. Ekibin temel taşları anne, baba ve kardeşlerdir. Öğrenciye destek verecek en yakın bireyler onlardır çünkü. Evlerimizde kapalı kaldığımız şu günlerde öğrenciler sürekli aileleriyle birlikteler.

Okula, etüt merkezlerine gitmeyi özlediler. Ama yapacak bir şey yok, beklemek zorundayız. Peki, beklerken hangi davranışları gösterirsek bize kazanç sağlar? Bir koç olarak olaya yaklaştığımda sorulması gereken en doğru sorulardan birinin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Sınavı Kimler Kazanacak?

Yakınmak, dert yanmak, her şeyin bittiğine inanmak ve mutsuz, keyifsiz davranmak öğrenciye hiçbir şey kazandırmadığı gibi mevcut birikimini de kaybettirir. Elindekiler birer birer kayar gider. Aylardır emek emek oluşturduğu bilgi birikimi bir anda çöp olur.

Öğrenci bu süreçte düzenli olarak ders çalışmaya devam etmeli, tatil havasına girmemelidir. Bu noktada her ne kadar kendi öz disiplinini oluşturacak olan öğrenci ise de ailenin ona destek sunması önemlidir.

Okullar ve etüt merkezleri online eğitime başladılar. Öğrencilerin dersleri takip etmesi başarılı olmalarına katkı sağlayacaktır.

YKS tarihinin ileri alınmasıyla sınava hazırlanmak için daha çok zaman olduğu düşüncesiyle rahatlamak yerine bu zamanı daha doğru ve verimli geçirecek şekilde

  • program yapılmalı,
  • konu eksikliklerini giderilmeli,
  • bol soru çözülmelidir

Denemelerin çözülmesi ayrıca önemlidir. Öğrenci denemeleri çözerken, zamanı da kontrol altında tutma çalışmaları yapmalıdır. Ortalama olarak şu derse şu kadar zaman ayırıyorum, diyebilmelidir.

Süreçte psikolojik olarak güçlü duran, değişen hayat düzenini kendi içinde normalleştiren ve yeni bir çalışma planı oluşturarak buna uyanlar bu sınavın kazananı olacak. Bu asla unutulmamalıdır.

grup porno

avast premier satın al

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SİZCE HANGİSİ CEVAP?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!