İNSAN HAYAL ETTİĞİNİ YAŞAR

featured

Çocuklarınızın başarılı olmasını istiyorsanız onlara okumayı, düşünmeyi ve hayal kurmayı öğretin. Hayal alemi bizim yaşadığımız alemi saran ve bizim alememizi oluşturan her şeyi içinde bulunduran bize göre soyut olan bir alemdir.

Hayal aleminde insan sınırsız tahayyüllerde bulunabilir ve bunu yaparken de takyon adı verilen soyut parçacıkları kullanır. Takyonlar ışıktan hızlı hareket ettiği için dalga halinde yer değiştirirler.

İnsan hayal alemindeki takyonlar ile her şeyi oluşturabilir ve sabitleyebilir. Takyonlar aleminde sabitleyebildiğiniz her şey bizim algıladığımız aleme yansıtılır ki bu, asıl hayal (takyon-misal) aleminde sureti bu alemde görüntüye dönüşür.

Hayal kurmak misal- takyon aleminde yaptığımız tasarımların bu aleme nakletmek denektir. Bu nakil genlerimizin açılması ile mümkün olabilir. İnsan, yaşaması için vücudun da var olan genlerin yalnızca %2 sini kullanır ve geri kalan %98’i ise bilimsel anlamda çöp sayılmaktadır.

İnsan hayal kurdukça beynin atıl durumdaki DNA’larını açar ve hayal aleminde kurulan tüm tasarımlar bu alemde görünür olur. Hayal kuramayan birinin takyonlar alemiyle bağlantı kurabilmesi mümkün olamayacak bu alemde yansımalar istenilen başarıyı ulaşması mümkün olmayacaktır.

Hayal aleminde sabit hale getirdiğimiz her şey, bu alemde mutlak şekle bürünmek zorundadır. Yani takyonlar aleminde olmayan bir şey bu alemde de olamaz. Bu aleme takyonlar aleminden gelen her şey ışık hızından daha hızlı hareket ederek yönlenir ama bu aleme geçişi önce ışık hızına ardından da hayatın akış hızına iner ve gerçekleşir.

Takyonlar alemindeki hız ışık hızının çok üstünde bir hız olup ışık hızı oradaki hızların en yavaşlatılmış halidir. Bu alemde en hızlı olan şey o alemdeki en yavaş şeydir. Işık hızı yavaşladığında hayatın akış hızına dönüşür ve bu alemde gerçekleşir.

Takyonlar alemi bizim alemimizi çepeçevre saran bu aleme göre çok büyük olan ve bizim alemimizin ise onun içinde ve çevresinden takyonlar alemi olan küçük bir ada halindedir ve bu alem insanın doğup yaşadığı ve öldüğü ailemdir.

Uzun lafın kıssası çocuklarınıza doğru, güzel ve başarılı bir gelecek kurabilmeleri için onlara önce okumayı sonra hayal kurmayı ve en sonunda da düşünmeyi öğretmeliyiz. Vesselam.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İNSAN HAYAL ETTİĞİNİ YAŞAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Açı Bakışı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!